| VortexLuz a întrebat:

Am o mică nelămurire. De ce majoritatea oamenilor preferă ca interiorul sau scaunele unei mașini să fie din piele 100%? Este mai rezistenta sau cum?

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru ca pielea este un material natural, aspectuos, luxos, plăcut la atingere, mai greu de pătat samd. Atunci când optezi pentru un interior de piele, e bine sa fie dublat de ventilație si încălzire.
Si in final depinde si de mașină. Adică un interior din piele naturala natura intr-un Matiz se potrivește cam ca nuca in perete. Pe de alta parte, un S Maybach ar arata jalnic îmbrăcat in stofa...

| mgtow a răspuns:

Pt estetica arata mai bine dar se decojesc in timp si sant naspa. Ideal ar fi sa se schimbe culoarea tapiteriei pentru ca aia neagra pe timp de vara te arde daca bate soarele in masina

| darrio2007 a răspuns:

Fițe de 2 lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu e pentru spart in figuri.
e nasol cu piele, iarna e rece, vara transpiri

| VortexLuz explică (pentru suntserios):

La asta mă gândeam și eu? Nu ar fi mult mai ok cele din pânză? Sau na care ar fi cele mai bune?

| relian a răspuns:

Tie care pantofi iti plac mai mult? Sau lumea in general ce prefera pantofi de piele sau pantofi imitayie sau textil? Deci nu-i vorba de fite cum spun unia,este vorba de calitate de cum te simti si etc.
Referitor ca iarna pielea este rece,masinile au incalzire in scaune laughing iar vara au AC deci nu te frige nu te congeleaza, nici nu transpiri.
Dara daca e sa transpiri numa gandeste ca transpiratia aia se duce unde anume? Vad unu zixce transpiri, dar ce conduci masina dezbracatlaughing iar daca ar fi asa in cazul textil acea transpiratie unde sar duce asa dupa tine? Mda asa ma gandeam si eu. Iara sa scoti textilu ala de pe scaun, incearca tu si dupa vina si spune cum e. pielea o stergi simplu, rapid.
Stii vorba aia multi vad putin si pricep.
Daca ar fi mai bune cele de textil? Sunt de care doresti, fiecare ce prefera si de ce bani dispune.Eu prefer pielea chiar daca nu am bani laughing

| OldSoul a răspuns:

In principal este mult mai usor de intretinut.
Tratata la timp pielea va arata la fel si peste 20 ani.
Si desigur, sa nu mai vorbim de rezistenta la pete.
Daca e interior textil, si ai intrat cu haina uda, hop si pata, cu pielea nu e tocmai asa.
Sa nu mai spun daca esti neatent ca mine si versi cafea laughing
Si da, in general e privita ca un plus de lux.

In rest, ce e drept, cum au spus colegii mai sus, iarna tine frig, vara te frige, asta este.

| DaniTDCI a răspuns:

Vara transpiri de numa, asta e un mare dezavantaj

| DonGiani a răspuns:

Pielea este preferata mea.