| DaniTDCI a întrebat:

Prin ce metode se poate distruge un motor cu ardere interna?(intreb doar de curiozitate)!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ii "indulcesti" viata cu cateva linguri de zahar in combustibil... big grin

6 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Iei o ranga de fier, iti sufleci mainile (ai grija sa para totul ca o scena scoasa din film), privesti motorul (lasa-ti ochii pe el vreo 40-50 sec), ridici ranga tinuta cu ambele maini in aer, in slow motion. Apoi lovesti tare in el. Pac se duce o parte mobila, pac se mai duce un sistem auxiliar...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lostlyric):

Da, să te văd măcar să clintești un bloc motor din oțel de câteva zeci de mm cu doar o rangă

| Lostlyric a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa ma vezi pe mine cum fac asta, sau pe cel care isi face temele? happy

| regis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e otel, e fontă. Si o lovitură de ranga bine plasata il poate scoate definitiv din joc.
Eu as prefera insa o varianta mai exploziva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru regis):

Eh, dacă vorbim așa, sunt și părți subțiri, pe la capul cilindrilor, la supape, cred. Da am vrut să fiu Gică contra.

| Lostlyric a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea merge daca esti Gica contra. In Bucuresti cel putin, avem specialisti in spartul cu ranga. Nivel Pro. laughing