| Andrei33344 a întrebat:

am mers cu masina firmei la cumparaturi si la parcare am atins usor alta masina, fara alte daune, daca proprietarul merge la politie risc sa imi fie suspendat permisul auto? Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru atata nu se suspenda dreptul de a conduce. De altfel totul se poate rezolva amiabil, chiar daca ar exista daune la masina celuilalt.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce circuli cu viteză? Daca ai fi fost atent nu se întimpla nimic, masina este a firmei daca cumva proprietarul masinii zgîriate face plîngere ai probleme cu șeful ca masina este a lui, ce cauti tu sa mergi in afara orelor de serviciu cu masina firmei? Adica tu pe banii firmei i ti faci tu cumpărături? Folosesti benzina in scop personal? Asta se numeste furt si ar trebui proprietarul masinii zgîriate sa i ti faca plîngere la politie sa afle si seful tau ce faci tu pe banii si cu masina lui, nu puteai merge la cumpăraturi cu autobuzul? Sau cu masina ta daca ai, dar nu cu masina de servici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu exista daune n-ar trebui sa observe
Daca nu raportezi accidentul si nici nu te intelegi cu el(in situatia in care ar exista daune) daca pleci pur si simplu, da