| MisincaGeorge25 a întrebat:

Am achizitionat recent un Passat B6 R-Line din 2010, DSG, cu 194.000 km.Masina merge bine, am schimbat uleiul la cutie/motor si toate filtrele.La plecarea de pe loc uneori pleaca si da sa moara motorul, se ineaca/infunda, daca o dau pe sport si accelerez tare isi revine si masina sta cam subturat.Ce ar putea fi? Dau funda! Cutia se încurcă intre D1 si D2, se schimba in bord f repede D1, D2 si mai tarziu se oprește masina

3 răspunsuri:
| demi98 a răspuns:

Posibil sa ai probleme la cutia de viteze. Daca atunci cand pleacă de pe loc, pleacă dintr-o data si nu lin atunci du-te cu ea cat de rapid intr-un service sa iti pună tester pe cutie. Am avut cateva din aceste simptome la un Mitsubishi pajero si acum nu mai pleacă de pe loc pentru ca s-a stricat cutia. Ai grija si recomand sa nu mai mergi asa mult cu ea pana nu mergi la un service cu ea, ca ajunge foarte scump sa înlocuiești o cutie automata

| MisincaGeorge25 explică (pentru demi98):

Ea pleaca si schimbă super lin, adică foarte foarte rar are problema asta

| demi98 a răspuns (pentru MisincaGeorge25):

Totuși du-te cu ea la un service ca nu strica. Mai bine 50-100 consultația decât 1000€ cutia