| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am cumpărat de curând un Malaguti F12 cu bord analogic. Aș vrea să îi pun bord digital, a mai făcut cineva chestia asta? Și încă o întrebare, pentru schimbul culorii în carte se procedează la fel ca la mașină?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Modificarea bordului analogic in digital necesita si schimbarea tuturor senzorilor, calibrarea fiecarui indicator etc.
Per total, te poate costa chiar mai mult decat unul nou.

In plus, nici nu este practic o afisare LCD sau Led, fiindca deseori e greu de citit (fata de indicatorul analogic).

| Edd4 a răspuns (pentru Bula):

Păi are cam aceeași mufa, mă gândesc că se poate adapta cumva poziția firelor astfel încât să meargă, bordul este tot de malaguti doar ca digital, nu este alt bord universal sau de pe alt model de scuter!

| Bula a răspuns (pentru Edd4):

Pai, incearca si vei vedea.