| IonutMRn2552 a întrebat:

Salut,am o problemă cu luminile de la numărul de înmatriculare.E vorba de golf 5, am pus leduri la numărul iar după o lună și ceva eroarea,nu se mai aprindeau. Câteodată funcționau, câteodată nu. Am cumpărat (cambus) și aceași problema. Am pus înapoi becurile normale, aceași problema. Efectiv uneori se aprind, uneori nu,daca pun contactul și pozițiile, se aprind apoi se sting după câteva secunde. Ce ar putea fi? Vreo siguranță sau ce anume? Mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cablajul intrerupt pe undeva.

| relian a răspuns:

Piune becurile normale, alea ce lea avut masina, apoi reseteaza computerul.
Scoti negativu de la borna beteriei, lasi asa 10-15 minute,apoi conectezi la loc borna,ar trebuie sa functioneze.

Computerul mamsinii a sesizat prima data ca luminile alea consuma alt curent,a ramas acea informatie in memoria computerului,apoi chiar daca tu ai pus becurile orginale,computerul merge pe informatia aia car fi tot leduri,de aia le stinge.

Incearca asa cum am zis,apoi vezi daca se mai sting. OPdata ce ele se aprind, appoi se sting, nu este problema de cabluri sau, mai stiu si eu electrica, este problema electronica, de la computerul masinii.

| IonutMRn2552 explică (pentru relian):

Mulțumesc mult de tot ❤️

| QCosminQ a răspuns:

Salut. Lampa oxidata. Curata bine acolo, dupa pune becul la loc. Daca nu, probleme pe cablaj.