| Barbu_Florinel_1993 a întrebat:

Salut,am un opel astra f caravan si acum 2h am inchis masina (are centralizata) cu cheia(nu are telecomanta) si acum cand am mers sa o deschis este blochata incuietoarea nu o pot misca am rupt o cheie deja ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AlexandruCool a răspuns:

Din cate stiu doar cu o cheie se poate pornii motorul, cel putin asa e la mine(opel astra f)

7 răspunsuri:
| DRAGANONSKY a răspuns:

Incearca cealalta keie p usa portbagaj(dar usor sa nu o rupi)sau daca ai incuietoare pe dreapta incearca si acolo, dar usor.

| 7uPCR7 a răspuns:

Taie usa!

| AlexandruCool a răspuns:

Cineva iti vrea raul!
Nu ai decat sa schimbi incuietoarea sau sa cumperi cheie pentru masina. Te costa in jur de 2 milioane cu tot cu montare.

| Barbu_Florinel_1993 explică:

Dar nu exista o explicatie dela ce s-a blochat?

| AlexandruCool a răspuns (pentru Barbu_Florinel_1993):

Ti s-a rupt cheie inauntru?

| Barbu_Florinel_1993 explică (pentru AlexandruCool):

Nu, s-a indoit foarte tare am apucat so o scot si cand am atinso s-a rupt dar din fericire mai am 1

| AlexandruCool a răspuns (pentru Barbu_Florinel_1993):

Din cate stiu doar cu o cheie se poate pornii motorul, cel putin asa e la mine(opel astra f)