| AlexicăHD a întrebat:

Salut are si fratele meu o intrebare are acum 19 ani si-a luat carnetul si are 15.000 euro buget pentru o masina ce masina ia-ti recomanda in 4 sau in 2 usi mai sportiva sau mai simpla SECOND HAND? funda pentru cea mai faina PS: Nu e copil de bani gata de la 17 ani lucreaza 3 luni (vacanta de vara) in spania si a pus ban pe ban si are 15.000 euwinking

12 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai dupa parerea mea o masina SH de 15.000 de euro are o intretinere destul de scumpa. Eu as alege un Golf 4 4x4 pe la 10.000 in stare foarte buna, si restul banilor sa ii pastrez! Daca vrea sa ii cheltuie pe toti poate gasi un Volkswagen Phaeton, automat, 4x4 tot ce are nevoie, sau chiar un Touareg daca prefera suv!

| Angel0 a răspuns:

Si el saracutul nu mai stie romaneste?(efectul Raducioiu).
Ce facea mai exact in Spania pentru 3500-4000 Euro pe luna? Trebuia sa-si plateasca chiria si sa manance in Spania nu? Sau se hranea doar cu capsuni?

| Baddboy a răspuns:

Un golf 4, 5, sau un passat http://www.google.ro/......tp?/imgres s iti mai raman si bani, prima data gandeste-te banii ii dai o data, nu mai iei atata pe ea daca vrei sa o vinzi.
ceva mai ieftin si raman bani pentru buzunar si multe altele,
si tine u minte ce iti spun acum o masina scumpa eee nu greu d intretinut ci ffffffffff greu acolo e vb d mii d euro dk se strica ceva, totusi te sfatuiesc cel mai bine un golf 4, 5 model mai nou o sa fi superr multumit;)

| Broadband a răspuns:

Cat mai ieftina pe la 6000-7000 euro
varumeo si-o luat renault laguna 16v cu 6000euro si e super masina cu motor de 1.6 consum 6-7 %
confort, puternica, arata si super, alba cu geamuri fumurii.
la 15000 gasesti noua octavia sau fabia pe la 12000 dar nu as da atatia bani pe o masina
maxim 7000 de euro

| chakuza a răspuns:

Eu zic ca ar putea sa isi ia un passat model dupa 2006 sau un golf 6.
Ar mai fi un audi A4 sau A6.
Are de unde alege, bani sa fie

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Frate daca nu e de bani gata. a lucrat cu greu pentru banii aia. sa spunem ca da toti banii pe o masina iar la cateva saptamana. se strica ceva si trebuie service autorizat la 15000. iti dai seama ca o va trage pe dreapta. mai bine ceva pana in 10 mii sa ii mai ramana ceva banii si de benzina. cat despre masina recomand un 2.0 benzina din 99 pentru. ca difera taxa.

| lolly a răspuns:

Nu cred ca merita o masina atathappy cred ca mai bine si-ar da banii pe altceva. o masina bunuta 6000-7000 noua si de restul pentru viitor nu merita sa risipesti atatia bani pe o masina. masina e doar pentru deplasat tongue spune-i si lui ca banii se fac greu si nu cresc pe gardurihappy

| PetreConstanta a răspuns:

Ia o masina noua la 4 usi si consum mic ( motorina) capacitate intre 1600 - 2000 Sa o stapaneasca sanatos

| fly4love a răspuns:

Mah ca de inceput ia-r fi buna si o gloaba! sau un dricktongue ceva ieftin ca de inceput! pana o avea ceva experienta ca dupa aia o poate schimba! D-ne feresti face un accident si e de vina el ce face? se sinucide? asa mai bine una pana in 2000€ ii suficient! sau poate sa fi nascut baiatul cu talentul din pantecu lu masa! eu am un audi90 ca de inceput... sper cat de curand sa imi iau tot ceva audi, ma gandesc la un q5

| fly4love a răspuns:

ar fi bun pentru el un golf3 de 1400 cmc is economice! chiar daca are el 15000 de € aia asa se duc ca norii de ploaie. daca ii place ceva mic si lung ar fi tot ceva golf3 breack, de dacia nici sa nu se apropie! adica noah sa faca ce vrea el ca doara is banii lui dar nu merita banii aruncati pe o "DRACIE"

| alex_9656 a răspuns:

Pai un logan nou full option costa 10.000 euro it recomand. te mai duce mult taxa de inmatriculate. o

| cristiopris31 a răspuns:

Pai sa-si ia un bmw 320