| Adrian_Bunea_1995 a întrebat:

Cum vi se pare un Opel Insignia? Este o masina de calitate? O comparatie intre el si un Superb care ar fi mai bun?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Insignia cica e cel mai bun Opel dintotdeauna. Mie mi s-a parut ciudatel, dar nu m-am dat prea mult cu el.
Nu stiu la care Superb te referi. Alea de pe vremea 1.9 TDI erau ok, la astea mai noi nu m-as uita, ca e combinatia la care VAG s-a obisnuit s-o dea in rahat: electronica multa + motor "potent si da lux". Rezultatul de cele mai multe ori a fost cazan plin de erori cu motor pe ulei, slab la putere si scump la intretinere.
Decat sa ma uit la astea, cred ca as prefera un Mercedes mai vechi, in care au dat partzuri cu un proprietar mai mult decat in Insignia sau Superb.
Macar ala e premium adevarat.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Condule pe amandoua si ti faci singur o parere inainte sa le cumperi. Pe net ai sa auzi cate persoane atatea pareri

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Skoda Superb e mai buna dar nici cu Insignia nu mi-e rusine. Am inteles ca primul model de Insignia a fost cam problematic dar treburile s-au mai rezolvat.

| MariusF23 a răspuns:

Insignia merita. Superb vrea sa fie Passat, dar e mult mai slab la calitate.