| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,dacă am pus un video cu mine când conduc pe un câmp noaptea eu neavând permis și mi se vede doar fata și puțin din drum are ce sa îmi facă poliția? Precizez ca am 17 ani.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este infractiunea doar conducerea fara permis pe DRUMURILE PUBLICE. Campul nu este drum public, asa ca politia nu are ce sa-ti faca.

| mgtow a răspuns:

Mananca seminte si vede cum ai facut practica... esti protejat de natura nu au jurisdictie pe aratura

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca erai pe camp ce sa iti faca?

| Ineys a răspuns:

Mare smecher.

| goguPatent a răspuns:

Câmpul nu e drum public asa ca poti face ce vrei acolo

| Cksihja a răspuns:

Depinde de clasificarea drumului respectiv.

| Deniz23 a răspuns:

Poliția nu are ce sa îți facă atâta timp cât esti pe câmp și plus ca oricum nu știu dacă ai buletin sau nu. Și oricum nu au ce sa îți facă pentru ca nu te-au prins in fapt. De ce crezi ca mulți părinți își duc copiii sa exerseze condusul pentru scoala de șoferi pe câmp