| xXGaBiXx a întrebat:

Salut
Mi s-a aprins azi apa in bord si am vrut sa verific nivelul. Am incercat sa deschid capota dar maneta aia de la pedale parea blocata. Am fortat-o putin si pana la urma s-a rupt iar acum se invarte in gol fara sa pot sa mai deschid capota.
1. Cam cat ar costa si ce mai exact s-a stricat?
2. Pot merge cu masina pana la service (~5km) cu apa pe rosu?

Răspuns Câştigător
| dolceromania a răspuns:

Incearca sa prinzi cu un patent capatul cablului de unde s-a rupt maneta si trage.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a rupt cablul care face legatura intre maneta si incuietoarea capotei.

| OldSoul a răspuns:

1.Daca nu ne-ai spus nici un model cel mai probabil nici noi nu o sa-ti spunem un pret.
2. Poti merge, nu te opreste nimeni, dar o faci pe propriul risc.
Daca ai ramas fara antigel... Se poate termina destul de urat.
Dar daca tot vrei sa risti lasa motorul sa se raceasca in prealabil.

| xXGaBiXx explică (pentru OldSoul):

Am chemat azi un prieten si mi-a zis ca-i rupta maneta, insa, a reusit cu un cleste sa traga de cablu si am deschis capota. Am alimentat cu apa (nu mai aveam antigel).
Modelul masinii e VW Caddy 2 din 2008, pretul manerului am vazut ca se invarte in jurul a 50 lei.

| OldSoul a răspuns (pentru xXGaBiXx):

E bine, in cele din urma ti-ai raspuns singur la intrebari laughing

Numai binewinking

Răspuns utilizator avertizat