| spidy a întrebat:

Am o intrebare,am vazut ca exista niste "fluiere" pentru toba care imita blowoff,dar nu mi se par cine stie ce, e adevarat ca sunt usor de montat ieftine etc....eu am chevrolet kalos sedan 1, 4 16v 90 cp, ideea e ca as vrea sa scoata un sunet frumusel nici prea zgomotos ca nu am chef sa ma opreasca politia mereu....stiu ca ce cer e cam imposibil pentru un motorr de 1, 4, si nu vreau sfaturi de genu gaureste toba etclaughing) stiu ca sunt niste tips-uri pentru toba finala, e adevarat ca modifica sunetul?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sunet cumpara o evacuare sport nu kitsch uri

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumpara o finala sport din inox, cu silencer.
Nu ai nevoie de tips-uri si alte prostii; cand circuli cu silencerul pus nu prea deranjezi pe nimeni, iar daca ai chef de galagie il dai jos si incepe show-ul.
Mai poti monta si filtru de aer sport, daca obisnuiesti sa schimbi la turatii mai mari "urla" destul de frumos si ala.

| OldSoul a răspuns:

Sau poti inlocui finala cu o simpla teavahappy
La sfarsit pui un tips si gata...
Nu e un sunet nici foarte galagios nici normal, dar daca mergi putin turat, se aude destul de frumos si sport.

| raMLesS a răspuns:

Salut, găureşte toba.
Sper că ţi-am fost de ajutor, bye rolling on the floor.