| robert2007 a întrebat:

Am o problema legata de ATV ul meu, este un Linhai cu motor de 400cm, mai exact Linhai DragonFly 400 4x4.
Pe dealurile din apropierea casei mele, cand ma mai plimb cu el si urc anumite penti abrupte, cuplez 4x4, L la cutia de viteze, adica greu, si tin acceleratia la maxim. Mi se intampla uneori sa mi se decupleze automat in timp ce urc, pe 4x2, si asta poate provoca lucruri foarte naspa. Oare e o limita de viteza peste care daca trec "sare" singur pe 4x2? Tin sa mentionez ca e mai nou de 2010, nu stiu exact, si l am cumparat nou nout (4000€)
Deci, cum sa fac, sau ce sa fac, sa nu ma mai lase 4x4 la jumatatea pentii, care e destul de lunga, de asemenea.

4 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Ce sa faci?! Sa vorbesti/scrii corect in romana!

O panta / doua (mai multe) PANTE...
La jumatatea PANTEI...

| robert2007 explică (pentru JackR):

Ms mult, nu asta a fost ceea ce am vrut sa fac, sa scriu o intrebare corect gramatical; nu m-am straduit prea tare, doar am avut nevoie de cateva raspunsuri in legatura cu un ATV. Stai chill mane, ca nu fac lectii de romana aici, sunt pe TPU.

| JackR a răspuns (pentru robert2007):

Pai ar trebui sa stai mai putin pe TPU si sa te apuci de lectii. Si ar trebui sa te hotarasti in ce limba, pentru ca "mane" nu este nici in romana, nici in engleza!

| robert2007 explică (pentru robert2007):

Bine ca esti destept incat ii inveti si pe altii. Multumesc mult.