| anonim_4396 a întrebat:

Ce masina este mai buna din : Skoda OCTAVIA 1.9 TDI 105 CP, an fabricatie 2008 ( cumparata noua - nouta ) in stare excelenta, fara nicio zgarietura sau un VW Golf 6 2.0 TDI 140 CP,cumparat la mana a doua, cu 92000 KM.

PS : SKODA are 35000! Ofer funda + vot!

8 răspunsuri:
| niculita4tpu a răspuns:

Salut. Uite un filmulet cu o recenzie pentru Skoda Octavia din 2008: http://www.youtube.com/watch?v=cdX_-sXvL5I (citeste si comentariile)
Mai bine o iei pe asta noua, decat sa te apuci sa schimbi tot felul de piese la VW. Sa zicem ca faci un drum pana la munte si inapoi, mai mergi inca vreo 1000 de km si incepi sa-ti dai seama ca se aud tot felul de zgomote la masina, ca piesele trebuie schimbate si asa mai departe. Cat despre RCA (ca tot va trebui sa ajungi si aici), iti recomand sa iei de la http://www.romasig.ro/ Vezi ca au un calculator de RCA, fa un test si vezi cat de costa pentru Skoda si cat pentru VW

| anonim_4396 explică (pentru niculita4tpu):

Mersi. Skoda a costat 17.200 Euro, iar Golf-ul 9000.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum depinde si ce ai tu nevoie, ca sunt din clase un pic diferite. skoda iti ofera mai mutl spatiu, are km mai putini. depinde si de dotari si de cum au fost intrteinute masinile si de pret ca nu ai zis nimic

| david1234567890 a răspuns:

Skoda Octavia.

| Braunion a răspuns:

Eu as alege Octavia, e mai masina decat Golful. Golfu ala prea e inghesuit. Dar cum naiba e noua daca are 35.000 km?

| anonim_4396 explică (pentru Braunion):

Nu,ma refeream ca, skoda a fost cumparata noua in 2008, pana in anul acesta are 35.000 KM. Iar golf-ul, la mana a doua are 92.000 KM

| Braunion a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici Golful n-are multi km la bord. Si are si motor mult mai puternic. Pentru oras e mai bun. Dar daca pleci la drum cu Octavia poti sa-ti iei si prietenii. Si mai e si chestia ca, motorl 2.0 TDI nu este deloc fiabil, am 2 prieteni care s-au plans de el... 1.9 TDI 105 cp e mai fiabil.

| rezzonel a răspuns:

Dupa parerea mea skoda e o masina buna, eu as alege skoda KM mai putini