| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Daca cine care intra într-un sens giratoriu mare, supravegheat video, trece drept in drept cu semaforul si in timpul acela se face roșu neavând cum sa oprească masina in condiții de siguranța, se poate întâmpla ceva? Fiind sens supravegheat video, primeste acasa prin posta citație?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania nu se trimit amenzi pe baza camerelor video din trafic... din pacate. Confunzi cu tari mai civlizate.

| mihai69 a răspuns:

În altă ordine de idei: dacă se face roșu fix când ești în dreptul semaforului, înseamnă că ai avut destul timp să oprești în siguranță câtă vreme pe el era aprins becul galben!

| anonim3247 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic

| goguPatent a răspuns:

Intersectie supravegheata video in Romania. un vis umed.

| UserRo10 a răspuns:

Nu vei primii nicio amenda.
In tarile europene cu apa calda se masoara timpul de la afisarea culorii rosu si trecerea in intersectie. Astfel amenda creste progresiv