| Andrei_3187 a întrebat:

Este cineva pe aici care are sau a avut un BMW 316 1.6 101 cp din 92 si ma poate ajuta si pe mine cu un consum urban / extraurban la un stil de condus normal, fara "sportivitati".
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| dru1darius a răspuns:

Cam un 6 afara, si 9 oras, insa depinde de mai multi factori, cum ''conduci'' tu, in ce oras stai, etc.

3 răspunsuri:
| Cromwell a răspuns:

BMW,st masini de provenienta germana, deci performante....insa au o probkem, tote au un consum urias

| ClauRA a răspuns:

Probabil consuma undeva la 8-9l/100km urban. Poate si mai mult.E benzinara?