| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!
In viitorul apropiat vreau sa imi schimb masina, acum am un Bmw e46 320 benzina si vreau sa imi cumpar un Audi a6 c6 2.4 benzina, cutie automata.Merita,cat de buna e motorizarea si la ce consum sa ma astept?
Mentionez faptul ca masina vreau sa o folosesc foarte putin, doar cand vin in tara.
Sau am si alte variante la care ma gandesc :Bmw e90 320i sau 325, insa tot Audi prefer, pentru ca acel quattro e unic.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu nu merita o masina veche si scumpa la intretinere mai ales cand nu te folosesti de ea.

| sierra1 a răspuns:

"Merita,cat de buna e motorizarea si la ce consum sa ma astept?"

"Se merită" - in oraș ajungi pe la 10-12 l

| Sofer a răspuns:

Ia-ți ceva cu motor pana în 2.0. Ca ai consum și întreținere decenta.
Îți poți lua și un Audi cu 1.8T quattro dar consumul e mare. Dacă îți permiți ceva mai nou happy eu as merge pe un Audi a5 1.8-2.0 tfsi. Găsești una începând de la 4000 euro înscrisă cu volan dreapta.