| Cosmin156938383 a întrebat:

mi-am cumpărat motor acum câteva zile, arata tipla dar am niște probleme cu el și nu ma pricep la mecanica, dacă vreți sa ma ajutați ar fi super.
În primul rand semnalizarile nu-mi mai funcționează bine, pe partea dreapta rămân aprinse și pe partea stânga nu se mai aprind, se aude un bâzâit iritant sub șa dacă semnalizeze stânga, de ce?
Și mi se descarca bateria motorului prea repede, îl am de 4 zile și asta ii a doua oara când îl încarc, va rog ajutați-ma, precizez ca e Honda cbr125

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Astea nu-s probleme mecanice, is probleme electrice, deci cauta un electrician sa se uite, daca tu nu te pricepi sa verifici cabluri si ce mai e de verificat, masurat la un motor.

| NoBodyOriginal a răspuns:

L-ai luat la mana a doua? Cel mai probabil trebuie dus la un service specializat in asa ceva.

| Cosmin156938383 explică (pentru NoBodyOriginal):

Da, la mana a 2 a

| NoBodyOriginal a răspuns (pentru Cosmin156938383):

Trebuia evaluat inainte si testat. Acum cel mai bine il duci in service si vezi daca e grav