| WhMan a întrebat:

stie cineva daca autocolantul cu model de fibra de carbon este legal in Romania? Vreau sa imi pun pe toata masina.

Un exemplu. http://www.youtube.com/watch?v=qvkyrPLfDQk

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da, dar daca suprafata lui ocupa mai mult de 30% din dimensiunile exterioare totale ale masini atunci trebuie sa treci noua culoare a masini in talon, schimbi talonul, apoi te duci la statia ITP unde ai efectuat inspectia ca sa iti treaca in noul talon ITP-ul!

| mgtow a răspuns:

Este, am vazut multe masini asa cu capota sau in intregime.

| RB26DETT a răspuns:

Este legala! Dar trebuie sa treci cu masina prin RAR

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Este legal, dar orice modificare a culorii, chiar partiala, trebuie declarata la rar, apoi consemnata in talon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autocolantul nu este legal decat la taxi. La auto trebuie vopsita si schimbat talonul si facute declaratie la politie!