| paulwalkerfan a întrebat:

Vreau sa imi achitionez saptamana asta un bmw 520d e39 din 2002! Cat ar fi sa sa o inscriu pe numele meu? E o masina buna? Consuma? Motorul e bun? Care ar fi problemele la aceasta masina? Am auzit ca e o problema mare cu pixelii din bord! Masina este full! Dau funda! Multumesc!

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu e bine pe numele tau ca asigurarea rca e foarte mare.
bmw e39 520d are motorul care este si pe e46 2.0 136 cp. La ele mai des pica turbo si in cel mai rau caz sa te lase pompa de injectie. sa o inscrii taxa e intre 750-850euro iar cu totul ajungi putin peste 1000 euro. si nu merita.

| blAster85 a răspuns:

Depinde cum a fost intretinuta, turbo nu le pica ds le pica des MAF-ul(debitmetru)in rest am citit ca is bune eu ma uit la un 530 e39 model 2003 ultimele din e39.dar inca au pret pe aici, caa ma uitasem sa fie unic proprietar, si sa n fie adusa de afara.problema cu pixelii iti dau mai multe masini nu doar astea, eu am un a6 4b si are ceva pixeli morti.