| LauraGabriella a întrebat:

Salut, TPU. Vreau sa stiu cat de grav daca am pus benzina 95 in loc de motorina in rezervor? am pus aproximativ 8 litri, chestia e ca nu mi-am dat seama si am mers asa seara, iar dimineata masina scotea fum, in catva timp si-a revenit. E in regula daca fac plinul cu motorina acum? MULTUMESC.

Răspuns Câştigător
| Antoni0 a răspuns:

Da, e in regula daca faci acum plinul cu motorina. benzina ti-a curatat putin motorul. Era mai grav daca masina mergea pe benzina si-i bagai motorina.

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Cam mult 8 litri, dar dacă și-a revenit, ar trebui să fie OK. E un fel de aditiv acum laughing

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Mai grav era daca erai pe benzina si bagai motorina in rezervor, stai linistit daca zici ca si-a revenit nu este nici-o problema