| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut tuturor. Dețin o skoda fabia 1.2 tdi 2011 75 cp. Ca să o pornesc trebuie sa țin călcat ambreiajul și apoi sa ii dau cheie. După ce ridic ambreiajul se aude un trăznit ca și cum sar rupe ceve. Astăzi am observat aceasta problema. Face doar la rece, altceva nu se aude, de patinat nu patinează trage perfect, cutia merge perfect și foarte ușor. Care ar putea fi problema? Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Deși răspunsul la așa ceva NU il găsești online ci pe elevator, uitându-te tu și meșterul sub mașină, incerc așa: verifică tampoanele/suporturile blocului motor și ale cutiei