| George18011993 a întrebat:

Am o skoda fabia 1.4 mpi an 2002.
Dimineata la prima ora cand e mai rece si ii dau cheie se aude motorul ca la diesel, mai dupa amiaza se aude normal, silentios care ar fi cauza?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"motorul ca la disel mai dupa amiaza se aude normal "

dacă bine ințeleg: dimineața se aude ca un diesel și la prânz ca un benzinar?

| George18011993 explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru George18011993):

Ciudat: dedublare de personalitate?

mai dă detalii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E posibil sa ai model cu distributia pe lant (motor Skoda, nu VAG), si sa bata lantul.
Ar trebui sa schimbi distributia.
Alta cauza ar putea fi tachetii sparti/uzati, mai ales daca ai bagat 10W40 si ai omorat-o iarna.

| Sofer a răspuns:

E normal sa meargă asa pana se mai încălzește puțin.