| LikeNike a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un passat b6 break, as dori sa stiu daca e adevarat ca motorul de 2.0 diesel are probleme.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cele pana in 2007 au destul de multe probleme, din 2007 in colo nu prea mai au probleme.
Gasesti destule topicuri pe net despre aceste motoare.
Probleme au cel mai adesea la pompa de ulei, volanta care din nou pica suficient de repede, mai sunt cateva serii care au probleme la injectoare si cele mai problematice cele cu doua axe cu came.
Parerea mea e sa te feresti de aceasta motorizare.
Acum desigur, sunt banii tai, faci ce vrei cu ei.

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La B6 are clar probleme multe pentru ca este versiunea PD iar 2.0 TDI-PD are numai review-uri proaste, cauta si tu pe net.

| Alex2o17 a răspuns:

Motorul de 2.0 e foarte bun, rezistent si trage bine, nu vad de ce ar avea probleme