| andromeda12349 a întrebat:

Salutare,
Am nevoie să aflu părerea cunoscătorilor legat de fiabilitate unui vehicul.
Sunt interesat să achizitionez un Fiat Croma Multijet:
-Motor 1.9 diesel 16V
-150 cp
-Euro 4
-Motorizare manuală
-An 2007
-Referință 1172217713

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Fiat Croma, generația a 2-a s-a produs între 2005-2010, în colaborare cu Opel, pe o platformă tehnică GM, folosită și pe modelul european Opel Vectra/Signum. Deci, ce nu se vede, este tehnică și piese nemțești de la modelul Vectra.
Iar, motoarele JTD se găsesc și pe modelele Opel din acea perioadă.

| Adrian7art a răspuns:

Salut..perfect fiabile din punct de vedere al motorizării 1.9 jtd-m..pe aspectul asta te pot asigura, acum depinde si de proprietar.Eu am un Bravo 2008 si sunt f multumit iar anterioarele au fost toate Alfa Romeo cu aceeasi motorizare si nici o problemă.
In rest are si mici minusuri dar ce marcă nu are?