| HelpMeNow a întrebat:

Salutare, am un golf 4 din 2001 si ieri mi-am schimbat placutele de frana din fata, in bord mi s-a aprins un semn galben asemanator franei de mana, problema este ca nu mai dispare. ce pot sa fac? Credeti ca simte diferenta dintre fata si spate? Daca schimb si placutele din spate vor disparea semnele?

Ajutati-ma va rog

4 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Senzor dereglat.

| HelpMeNow explică (pentru ovidius):

Si ce ii pot face sa se stinga?

| ovidius a răspuns (pentru HelpMeNow):

Poţi merge o perioadă (1-2 săptămâni) aşa.
Dacă nu se stinge, revino la cei din service si cere explicaţii...

| costy28 a răspuns:

E posibil sa fie senzorul care detecteaza grosimea placutelor de frana, mergi inapoi la service k o baga pe tester si o rezolva