| mafiaa a întrebat:

Salutare. Mi s-au aprins in bord bateria si frana de mana. Daca era vreo problema la una dintre ele ma gandesc ca s-ar fi aprins doar una nu ambele o data. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Noi nu credem nimic, de ce sa te contrazicem?

| blAster85 a răspuns:

La partea cu bateria probabil e peria de la alternator probabil nu incarca, porneste masina si pune un voltmetru p borne ar trebui sa bage 14.4V.

| Cartofescu a răspuns:

E iarna gigele, nu mai trage frana de mana ca iti ingheata iar bateria e slabita de frigulete, nu-i bai, isi revine dupa 50 de km... si nu uita, daca e rosu... opresti, nu mergi ca talambu cu ea ca iti explodeaza, mergi la un mester sa-ti spuna ce are, mie spre exemplu imi apare de 3 luni un martor rosu la apa(cu toate ca am verificat-o si e ok), ar fi trebuit sa imi faca motorul poc de mult, dar e o problema la partea electrica, poate ai si tu asa ceva, nu e nimic grav.O seara frumoasa.

| mafiaa explică:

Era de la cureaua de la alternator, se pare ca s-a rupt big grin