| kostyyy26 a întrebat:

o intrebare pentru cine stie sa-mi explice si mie ceva pe plan audio:din pc plec cu jack la o combina la intrari, la iesiri plec cu alte jack-uri intr-o statie, la care am legate 2 boxe profesionale de cate 300w si din boxele astea am mufa de iesire pentru a le adauga cate un satelit(ceva de genu) dupa parerea mea boxele astea mari sant doar de bas(cred), deci mai leg ca sateliti alte doua boxe de cate 100w.intrebarea mea estebig grine ce nu se aude bine?(ca si cum boxele nu fac fata). statia mai mult de 150w nu cred ca scoate,daca las doar statia se aude incet, daca bag si statia si combina in acelasi timp cand dau mai tare nu se mai aude bine, ce nu este bine?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Niciodata semnalul nu se amplifica de doua ori. nu se aude bine pentru ca apar distorsiuni. semnalul amplificat NU se mai poate amplifica iar.

4 răspunsuri:
| z00m a răspuns:

Nu are rost sa tii si statia si combina.ori una ori alta. daca statia are putere mai mare decat combina conecteaza statia..sau invers. daca statia nu emite aproape de puterea care este scrisa pe boxe normal ca nu se aude destul de tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pc nu se poate asculta pe nici o statie...majoritatea a incercat(printre care si eu) si nu a reusit; merg doar boxele pentru pc, alea mici, casca sau difuzorul de la tastatura

| Broadband a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate tu te auzi ce spui? cum sa nu mearga ma statie la pc?
in discoteca ai vazut ditamai boxele bagate la un laptop, alea cum se aud?

| Voican_Emy_1998 a răspuns:

Ma la mine merge 2 boxe la pc prin statie