| anonim_4396 a întrebat:

Prima masina care vreau sa o iau o vreau pentru cateva luni sa invat pe ea, apoi vreau sa o schimb. Ce sa aleg (si de ce daca se poate) dintre Audi A6 2010 2. 0TDI sau Audi A8 2005-2008 3.0TDI Quattro?

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing vrei sa arati ca ai bani sa cumperi masini, dupa le arunci sau cum? Adica masinele astea pentru tine is ceva acolo fiare vechi, asa stii ia da si mie de inceput un coniac din ala vechi, dupa trecem la trebuie mai serioase laughing Fugi man de aici nu te mai lauda ca nu da bine laughing Deci dai si tu acolo cateva zeci de mii, sau hai nu mii, sa zicem zece sau pana acolo, asa pentru cateva luni ca dupa imi iau racheta, trec direct la rachete, avioanele nu-s pentru mine laughing Eu zic sa treci direct la OZN-uri ce te mai incurci tu cu nimicuri de astea laughing

| Cronos126 a răspuns (pentru relian):

Morrrr xD

| NaturalLl a răspuns (pentru relian):

Nu m-am facut inteles boss. Masina de inceput vreau sa o schimb dupa cateva luni, dupa ce invat bine sa conduc pe A6 sau A8, nu vreau sa imi iau A6 sau A8 sa invat pe ele.

| relian a răspuns (pentru NaturalLl):

Cum inveti sa conduci bine pe audi daca tu nu cumperi audi? Ai spus vrei o masina din 2010 audi sa inveti sa conduci, apoi it vei cumpara alta masina laughing
Nu stiu cam asa te-ai exprimat daca citesc eu bine. Daca doara voiai sa inveti spui vreau un harb de masina sa mai prind ceva experienta, ceva acolo cateva luni dupa care o sa caut o masina buna gen audi bla bla.si atunci stia omu ce sa iti recomande.Din intrebarea ta deja tu ai ales 2 masini pe care sa inveti, ai spus clar ce sa alegi din alea doua ca sa inveti sa conduci.In sf

| venividivici2017 a răspuns:

Ia-ti o Dacie 1310 boss! Apoi poti sa sari la un Audi, asta ca sa nu zbori intr-un copac sau in cineva nevinovat!

| Denila123 a răspuns (pentru venividivici2017):

Corect e cel mai bine așa până te înveți.

| mysterioR a răspuns:

Iti recomand BMW e60 seria 5 facelift, 520, 2.0d din ani 2007-2009 si sa o ti mult timp, nu vei regreta.Ca si incepator masina asta este deja prea puternica.