| alexuL97 a întrebat:

Salutare tuturor. Am o intrebare legata de consumatorii masinii. Am un Ford Focus 2013. Masina are loc expre pentru USB. Intrebarea e: Daca las stick-ul in masina introdus in locul respectiv, consuma baterie? Daca mai stiti alti consumatori care s-ar putea sa nu ii stie toata lumea, va rog lasati comentariu. Multumesc tuturor anticipat.

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu cred ca daca ai sistemul audio inchis ai tensiune pe portul USB. Si chiar daca ar fi consumul unui stick e infim fata de capacitatea unei baterii auto. Alarma si diversele computere de pe masina sunt principalii consumatori. Dar daca tii bateria incarcata si circuli cel putin saptamanal n-ar trebui sa ai probleme cu descarcarea bateriei.

| Ironwin a răspuns:

Nu consuma curent acel stick, consumatori ascunsi care pot consuma bateria din ce am intalnit eu :
1- player/castofon/radio care porneste singur (dimineata pui mana pe el si simti daca este cald sau nu)
2- becul din torpedou, verifica ca mai sus
3- becul din portbagaj, verifica ca mai sus
Mai este posibil sa fie bateria defecta, are totusi 4 ani sau alternatorul sa nu incarce suficient.