| Muhiemmm a întrebat:

Salutare vreau sa dau de permisul de tir plus atestate dar nu știu exact ce tipuri de atestate ar trebui sau care ar fi cele de baza sa poti pleca pe tir ma puteti ajuta va rog

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

La cat e de invatat... ne facem buba de teorie, si bubuim de practica. E jale, primul atestat de luat, trebuie tocit mai rau ca la bac

| Nick9331 a răspuns:

Astestatul de marfa. Este ala de baza, fara de care nu poti transporta nimic. Apoi vorbim de A.D.R Colete, pentru marfuri ce le poti cãra cu o remorcã normala dar marfa este considerata periculoasa si apoi iarasi, daca doresti sa ajungi pe cisterna sa cari combustibili sau alte materiale pericuolase (din mai multe puncte de vedere) iti trebuie si A.D.R Cisterne.
P.S. mai exista si alte atestate pentru a putea cãra armament sau radioactiv dar ala merita sa il faci doar daca stii sigur ca vei ajunge sa transporti asa ceva...e o munca destul de rara la care oricum un incepator nu ajunge sa transporte asa ceva.

| Muhiemmm explică (pentru Nick9331):

Am văzut că șunt mai multe tipuri de atestate pentru marfa nu stiu care sa fie