| NxTg a întrebat:

[ Funda >< ]
Deci...
Am un PC mai vechi si nu ma pricep la calculatoare...
Ma gandesc sa-l mai imbunatatesc si sa ii mai schimb ceva piese.
Banuiesc, ca tote vin de la placa de baza.
Acum, nu stiu ce place de baza ar trebui sa cumpar.
Una mai buna, dar nu`s pretentios sa zic, ca o vreau pe cea mai buna.
Daca ma puteti ajuta si imi puteti zice un model sau ceva...
Mersi mult :*

5 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Daca tii mult la acel calculator ar fi bine sa ii schimbi placa video Ram si procesorul ia-ti ceva mai performant schimbati sursa unde este ventilatorul ai si placa de baza succes, nu-i neaparat sa fie mai buna, poate fi la fel numai ca placa care o ai tu este folosita.

| Spike189 a răspuns:

Iati direct alt calculator, adica tu ce vrei sa faci? Sa iti iei placa de baza si atat? Pai daca iei placa de baza trebuie sa pui pe ea tot ce trebuie: placa video, placa audio, Rami, Hard-ul si tot, asta ins sa iti faci un calculator pe piese, dar daca spui ca nu te pricepi, ori mergi la un magazin de calculatoare sa te ajute acolo, sau cel mai bine iti iei alt calculator

| maryanshmen a răspuns:

Pai daca vrei sa il imbunatatesti mergi la primul magazin de calculatoare si iti cumperi altul pentru ca ce vrei sa faci u te costa multi bani.

| k4z a răspuns:

Pai depinde ce placa de baza ai... daca spui exact modelul pe care il ai te pot ajutabig grin daca modifici placa de baza si e mai veche e foarte posibil sa trebuiasca sa modifici si celelalte componente de aceea te intreb ce model e placa actualawinkingastept raspunsul tau

Răspuns utilizator avertizat