| Barbu_Ionut_1991_3p4K a întrebat:

Salutate TPU!
Vreau sa aduc o masina din Italia un Opel Astra G Caravan din 99..Motor 2.0 disel... Masina o voi lua de la o rudā, si vreau sa inscriu in Romania, deci as fi primul proprietar in Romania. C-am cât m-ar cista inscrierea si daca merita sa o aduc. Dau funda! Salutare

Răspuns Câştigător
| nicusor222 a răspuns:

Pai daca masina e buna merits, nu stiu cat dai pe ea.
Te costa traducerea actelor 50 lei
Te costa RAR 500 lei
Asigurare, depinde de varsta si anii tai de condus, sau daca o treci pe numele tatalui dau. In jur de 400-500 de lei.
Si restul pe care le sti.
Cam atat din cate stiu eu

| Barbu_Ionut_1991_3p4K explică (pentru nicusor222):

Permis am doar de 3 luni si nu stiu prea multe.si voiam sa stiu cu taxele astea cum e acum din 2018? Tinand cont ca anul e cam vechi 99 motor mare 2.0... impozit cat o fi la asa motor..pe masina nu nu dau nici un ban...

| nicusor222 a răspuns (pentru Barbu_Ionut_1991_3p4K):

Daca baga astea taxa, atunci e o mare problema pentru tine.
Nu ai ce sa ami faci atunci, depinde ce noxe scoate masina ta, ea fiind din 99 o sa ai o taxa destul de mare.