| Essstrada a întrebat:

Se mai poate recupera dosarul de la scoala de soferi daca l-am pierdut? Ma refer la o copie dupa el, sau ceva de genul. Tin sa precizez ca l-am pierdut azi dimineata cand m-am dus sa dau sala. Va rog spuneti-mi daca se mai poate face ceva si ce anume, ori s-au dus pe pl 13 milioane

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da, este o lege nou aparuta care obliga seful scolii de soferi sa-ti caute dosarul pe strada, in tranvaie si autobuze si daca nu-l gaseste trebuie sa-ti faca altul. Dar nu e problema ca ei pun nevestele si copii la asta.

| Essstrada explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Esti prost de se surpa pamantul sub tine. Eu am pus intrebarea asta pentru ca sunt disperat, sa stiu daca am pierdut 13 milioane dintr-un foc, pentru care am muncit mult. Dar mereu trebuie sa apara un paduche ca tine si sa pice ca musca-n ciorba. Am cerut doar un raspuns simplu. "Da, sau nu" Justificat daca se poate, desigur daca este da

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Essstrada):

Voi respecta parerea ta ca sunt prost cand voi pierde eu 13 bastoane.In afara ca lucrurile stau invers esti si obraznic. Daca te-am enervat tot e bine si sunt multumit, atentia ta de la dosar s-a deturnat spre mine asa ca nu ti-am vrut raul. De aia vorba - Cui pe cui se scoate.

| Essstrada explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

In fine, nu e nevoie de asta. Si scuza-ma ca si eu ti-am vorbit asa. Dar crede-ma daca ai fii avut ghinionul meu, cred ca la fel ai fii incercat ceva. Macar sa asculti parerea altei persoane, sa stiu daca mai am ceva de facut. Iti dai seama cum ma simt? Nu-mi vine sa cred nici acum.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Essstrada):

Scoala trebuie sa aiba la cotorul chitantierului copie pentru taxa de scoala. Banui ca asta e cea mai mare. Te duci la secretara cu o ciocolata buna sa-ti dea o copie. Nu stiu ce alte taxe mai sunt acum, mai greu iti va cauta cineva in vraful de cotoare si acte mai ales ca nu mai stii exact nici ziua cand ai facut platile dar incearca la cele mai mari. Vizita medicala, psiho, cazier, astea trebuie sa le faci. Ai trecut de pragul negarii ( neacceptarii ), asta e bine, asa e viata. Sa vezi cum e cand ai carnet si faci prima zgaraietura la masina...

| Essstrada explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Va multumesc mult pentru sfaturi, si pentru vorbele bune. Ma bucur ca ma intelegi, am muncit banii astia de mi-au sarit capacele, si am simtit pe pielea mea cum este. Credeti-ma ca mi s-au inmuiat picioarele astazi cand mi s-a intamplat ce s-a intamplat. Si l-am sunat pe instructor, si dupa am fost la scoala respectiva si imi spuneau ca nu se poate face nimic, sub pretextul ca "Exista doar un dosar, original, dintre care acela la mine" fiind pierdut, desigur. Si automat ca am ramas cu un gust amar in gura. Dar totusi, va dau dreptate, e prea idiot spus sa nu existe un registru al lor. Ca orice act pierdut ce poate fii refacut, sunt de parere ca asa se poate si acolo doar ca nu vor. Nu are cum sa nu aive dovada ca eu achitat scoala. Sunt gainari ca nu vor sa-mi spuna. Si fisa medicala, cu cazierul si chitanta, alea nu sunt o problema major, sunt 200 de lei in total. Dar restul 11 milioane pentru scoala, de aia ma doare sufletul.