| alex495 a întrebat:

Stie cineva daca pe noul logan de 1, 2 benzina varianta Acces de 75 cai putere se poate pune carlig de remorcare? Am gasit pe net si cica e compatibil de la 1.4 in sus...

4 răspunsuri:
| graffyadi a răspuns:

Nici nu conteaza compatibilitatea, motorul e prea mic pentru al folosi la tractare, desigur asta in cazul in care nu ai de gand sa tractezi un carucior.

| alex495 explică (pentru graffyadi):

La asta ma gandeam si eu. Persoana pentru care as vrea sa cumpar masina are o remorca si sta la tara, mai cara un dulap, o canapea, cereale si ar fi inutil naibii un logan fara cui de remorcare, mai ales ca ma intereseaza sa fie ieftin. Eu am mers cu unul ca asta de care zic si de abia am prins 110 la ora, la 60-70 era in a 5

| graffyadi a răspuns (pentru alex495):

Daca vrea o masina cu mai multa forta ca sa poata sa traga ceva cu ea atunci tot logan ar merge unul diesel de 1.5

| alex495 explică (pentru graffyadi):

Pai da, dar e cam scump si vrea pe benzina sa i puna gpl. Daca pun din fabrica e destul de scump