| Magdallena1996 a întrebat:

Vreau sa achiziționez Bmw Seria 1(caroserie hatchback). Care motor recomandați, cel disel sau pe benzina? Aceste masini sunt indicate pentru femei? Exista riscul sa ajung in sat datorită tractiunii pe spate? Multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iati ce vrei. eu te duc in GB sa iti cumperi masina ieftina si o varianta mai imbunatatita la juma de pret. Inveti imediat mersu pe dreapta. (De cand am benzina duc o viata mai buna inainte am avut motorina si nu mi-a placut asa mult)

| relian a răspuns:

Daca ajungi in sant? In sant ajungi cu orice masina daca nu te pricepi sa o conduci laughing.Tu ai scris sat dara banui cai vrut sa spui sant. Orice masina poate fi condusa atat de barbati cat si de femei, nu exista masini special fabricate pentru femei sau barbati.De care sa fie, diesel sau benzina? Depinde ce-ti place, depinde cat consuma, deci cat de mare este motoru, depinde ce bani ai tu sa o folosesti.Parca stiam ca inEuropa taxele se platesc fctie de capacitatea cilindrica, deci daca vrei pe benzina cauta un motor de 2 litri, sau pana in 2 litri, Peste deja platesti impozit prea mare si consuma si mult. Diesel la fel, motor mic, putere mica laughing masini puturoase, te duci la benzinarie sa pui motorina mirosi numai a motorina laughing dara na asta e il rogi pe nenea sa iti puna.Eu prefer masinile pe benzina, is mai performante ca cele diesel, dara pana la urma ambele te duce te aduce, merg, aia e tot ce conteaza si mai conteaza sa nu iti goleasca buzunarele.

| xerxes1 a răspuns:

Am renuntat la un Mercedes care functiona perfect din cauza comportamentului pe timp de iarna.
Si recomand benzina daca nu faci peste 20. 000km pe an.

| Superior a răspuns:

De ce voi femeile vrei hatchback nu stiu, ca-s urate cu curu ala asa mare si lasat.

| Magdallena1996 explică (pentru Superior):

Gusturile nu se discută. Imi place foarte tare BMW seria 1.