| andrushk50 a întrebat:

AICI. Vreau sa ma dau cu ulei de ricin asa ca vreau mai multe informatii. Bunica mea zice ca daca vreau sa ma dau cu ricin trebuie mai intai sa ma spal cu un ulei special ca sa nu-mi arda pielea capului. Vreau informatii cat mai repede. P.S. Am parul de o palma mai jos de umeri si vreau sa creasca mareeeeee.....VA ROG SA-MI DATI INFORMATII DESPRE ASTA FOARTE CURAND!

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Îl aplici la rădăcină (fără să te dai cu alt ulei înainte) şi îl ţii cel puţin o oră, după care îţi faci baie normal. Fă tratamentul ăsta de 2 ori pe săptămână, timp de 1-2 luni. Nu dăunează în niciun fel, ba chiar este foarte bun. Îl poţi folosi pentru creşterea genelor şi sprâncenelor (aplici în fiecare seară şi laşi până dimineaţă), pentru hidratarea pielii şi diminuarea pistruilor şi liniilor din jurul ochilor, cearcănelor.

O sticluţă de 25ml costă 4-5 lei, iar una mai mare, în jur de 8 lei. Poţi combina cu ou crud sau ulei de măsline, pentru rezultate mai bune. Găseşti la farmacie.

| andrushk50 explică (pentru AikkoxD):

Merci!

| andrushk50 explică (pentru AikkoxD):

Dar cu cati ml trebuie sa te dai o data? ____________________Merci!

| AikkoxD a răspuns (pentru andrushk50):

Nu te dai cu x ml. Torni puţin în palme şi masezi scalpul. Dacă mai e nevoie, mai torni puţin.
Per total, o să ai nevoie de 4-5 sticluţe în astea 1-2 luni.

6 răspunsuri:
| Elly213 a răspuns:

Uleiul nu este scump.
Eu m-am dat fara altceva.
Eventual iti poti face o masca care sa contina si acest ulei.
cauta pe internet tot felul de masti si sunt sigura ca va fi bine.

| andrushk50 explică:

Sc. am uitat sa va spun ca sunt de la tara si vreau sa imi aproximati pretul pentru ulei si...

| locamoca a răspuns:

Poti sa te dai cu ulei de ricini linistita, nu se intamla nimic ca si eu il folosesc.