| Maya79 a întrebat:

Ajutor! Acum 4 luni am facut greseala de a ma vopsi bruneta, eu fiind un saten deschis spre blond. Acum mi s-a mai dus din culoare, dar tot e un maro foarte inchis. Si crezand ca pot scapa oarecum de aceasta 'inchidere' a parului, am fost la un coafor si mi-a pus niste suvite, dar arata groaznic, imi vine sa nu mai ies din casa. Cred ca era cv decolorant, nu stiu sigur, dar scria pe el:'Blonder' sau ceva de genul. Acum as dori din tot sufletul sa revin la culoarea mea naturala, sau macar un saten cenusiu.Ce as putea sa fac? Decolorare, decapare sau ce imi puteti recomanda?

Răspuns Câştigător
| Квасников_Роксана_1994 a răspuns:

Color b4. Il găsesti in dm. Miroase super rău.dar iti scoate vopseaua din par fara sa il ardă. După aceea folosesti doar un șampon nuantator vreo 2 saptamani, după care poti sa te vopsesti in culoarea dorita. Eu in 3 zile am fost blonda, roșcată dupa din nou blonda. Se merita! Baftă

| Maya79 explică (pentru Квасников_Роксана_1994):

Am citit multe despre el, dar sincer mi r frica rău sa nu iasa ceva roscat.

3 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Iti recomand o vopsea cat mai apropiata de culoarea naturala a parului tau, rabdare un an si jumatate dupa vopsirea cu aceasta, si scoaterea definiva a vopselei din par prin tundere. Doar asa vei reveni la culoarea naturala a parului tau. Nu te mai vopsi cu niciun chip. Am trecut si eu prin experienta ta acum 15 ani si am jurat ca nu voi mai pune vopsea pe par, nici dupa ce voi albi.

| Maya79 explică (pentru AliGab):

Asa voi face cu siguranţă. Am invatat multe din lucru asta. Mulţumesc pentru sprijin! happy