| Jennyrobot a întrebat:

AJUTOR! Ce sa fac ca sa imi creasca sprancenele sau cum sa mi le ascund? M-am pensat mai rau si acum am o parte mai goala in mijocul sprancenei. Va rog sa imi dati sfaturi... URGENT!
Dau funda! :3

Răspuns Câştigător
| Leerix a răspuns:

Creioneaza-le intr-un mod natural si rezolvi problema, vor arata perfect:
https://www.youtube.com/watch?v=QKKcns3x2-4&hd=1
https://www.youtube.com/watch?v=wYoDvo0MKUM&hd=1
Ai grija sa fie culoarea creionului asemanatoare cu culoarea sprancenelor tale!

| Jennyrobot explică (pentru Leerix):

Nu am creion crying(

| Jennyrobot explică (pentru Leerix):

Dar buna idee

| Leerix a răspuns (pentru Jennyrobot):

De ce sa le ascunzi cand pot arata perfect si in cazul asta daca stii cum sa le creionezi... Eu ti-am dat o solutie de moment, pentru a arata bine pana iti cresc din nou, oricum si atunci le poti creiona in continuare, atat timp cat arata natural. Vezi ca exista creioane de sprancene chiar si la 1 leu, nu trebuie sa fie cine stie ce, conteaza sa stii sa il folosesti. Dupa ce creionezi sprancenele, pe o periuta mica (poti folosi chiar si periuta de la un rimel pe care nu il mai folosesti, numai sa fie bine spalata) poti da putin fixativ si apoi poti pieptana sprancenele ca sa ramana asa fixate pentru toata ziua. In acelasi timp, seara dupa demachiere, inainte de culcare, iti poti aplica pe sprancene uleiul de ricin, tot asa, pe o periuta din aia... si intre timp iti vor creste.

4 răspunsuri:
| Blonda1 a răspuns:

Iti recomand cea mai buna metoda si dupa parerea mea este si singura. ULEIUL DE RICIN este minunat. Am avut si eu problema asta crede-ma si un an cred ca am folosit creionul pana mi s-a scarbit de el. Am cumparat uleiul de ricin de la farmacie care nu costa mai mult de 5 lei ...nu te gandi ca o sa-ti creasca peste noapte dar intr-o luna o sa ai sprancene super..intr-o saptamana se vad rezultatele, mai ales daca nu e chiar grav. Funda? happy