| alextati a întrebat:

Am 15 ani si pot spune ca am o mustata destul de groasa, am si putin par pe barbie, in parti am puf dar si cateva fire negre, cum pot face sa imi creasca mai rapid barba? am incercat sa ma dau cu ulei de masline.

8 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Lasa sa iti creasca natural

| dinaprilie a răspuns:

Barbierit 1 pe saptamana daca ai ce. In rest trebuie sa astepti. Cam asta e perioada la baieti cand incep hormonii sa joace..si in functie de cum stai cu ei o sa ai si par, mai mult sau mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa incepi sa te razi.

| alextati explică (pentru anonim_4396):

Ma rad, dar destul de rar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alextati):

Pai esti inca tanar. O sa creasca din ce in ce mai des daca ai inceput deja sa te razi, abia ai ajuns la pubertate. Toate se vad cu timpul.

| AntonioCovaciu a răspuns:

Testosteronul este responsabil de asta, încearcă să faci sport ( recomand o sala de forță) Și o dieta sănătoasă, făra sucuri sau dulciuri. Încearcă să practici retenție, adică nu ejacula. Daca o faci timp de 7 zile nivelul de testosteron va creste cu 45, 7, înțeleg că e o sugestie cam stupida dar îți recomand să încerci. Când te ejaculezi pierzi peste 200 de nutrienți și vitamine inclusiv mult testosteron.

| alextati explică (pentru AntonioCovaciu):

Ce zici? sa ma rad?

| AntonioCovaciu a răspuns (pentru alextati):

Nu, îți recomand să faci ce ți-am sugerat