| alextati a întrebat:

Am 16 ani, mustata am destul de deasa (si sunt chiar paros in general, am par mult pe picioare, maini, de asemenea imi creste foarte rapid). Ideea e ca incerc sa imi cresc putin par pe barbie, ma rad cam odata la 1 luna.Stiu ca ati spune ca sa ai par facial la varsta asta e urat, dar cei de varsta mea deja au barba si as vrea macar putin cioc. Oricat am incercat, nu imi creste, mananc sanatos, fac sport, dorm 9ore pe noapte, nimic. Niste idei / pareri?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TheStrategist a răspuns:

În maxim 2 ani o să îți crească, sau poate mai puțin. Asta e ceva în mare parte genetic.

| Fabianaa a răspuns:

E urat de la varsta asta sa ai par facial.Esti inca adolescent. O sa te faca sa arati neingrijit, daca alti au barba, de ce sa te iei dupa ei? Eu zis sa mai astepti inca cativa ani si dupa sa iti lasi barba dupa bunul plac.Plus ca daca tot vrei sa ai par facial, trebuie sa il ingrijesti un pic, ca doar nu vrei sa arati ca boschetarul de la colt.

| Tinsteam a răspuns:

Ulei de ricin

| helloisme1234 a răspuns:

Rasul nu ajuta la nimic desigur poate parea mai gros dar de fapt tu doar razi varful care este mai subtire zincul ajuta la dezvoltarea parului dar cel mai bine ai intreba pe cineva cu experienta cu parul de exemplu un barbier sau un frizer