| TMAlexandra a întrebat:

Am auzit că pot să-mi fac șuvițe temporare cu cretă sau hârtie creponată, dar nu știu cum. Știe cineva cum se fac? Dau FUNDĂ la cel mai bun și logic răspuns.

Răspuns Câştigător
| Andreea90000 a răspuns:

Nu știu cum se fac cele cu cretă, dar știu cum se fac cele cu hârtie creponată.
Pui apă caldă în cadă, apoi pui în apă hârtia creponată care are culoarea pe care o vrei tu, trebuie să pui destul de multă hârtie, îți înmoi părul în apă și lași să se usuce aproximativ 15 minute (fără să-l ștergi cu prosop sau să folosești uscătorul de păr).Iar după, te uiți în oglindă să vezi cum a ieșit și dacă-ți place.Cel mai bine "funcționează" la părul blond sau șaten deschis."Efectul" ține aproximativ două săptămâni.