| candy_2919 a întrebat:

Cu ce sa imi dau pe corp ca sa ma bronzez mai repede? Am auzit ca uleiul de masline este bun, asa este? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ghitza_2903 a răspuns:

Uleiul de masline este foarte bun, dar daca ai pielea grasa (adica ai couri pe spate sau pe piept, etc) nu ti-l recomand. Daca ai pielea grasa poti folosi un ulei de plaja light cu factor de protectie 0. Sper ca te-am ajutat happy

13 răspunsuri:
| chels95 a răspuns:

Daca vrei sa te bronzezi repede incearca uleiul bronzant de la Farmec. Contine beta-caroten si ulei de masline si accelereaza bronzul considerabil. Eu l-am folosit si e super, te bronzezi mult mai rapid

| Floreenofficial a răspuns:

Du-te la solar 5 min!

| medex3 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic straight face. Poti folosi creme bronzante de la Nivea cred ca erau sunt super bune

| andreea_2538 a răspuns:

Eu am folosit crema auto-bronzata ca mi-era lene la soare laughing.
Dar poti folosi uleiuri ceva de la Niveahappy

| dyana_8491 a răspuns:

Buna, pentru a te bronza iti recomand sa nu te dai la plaja cu lotiune pentru protectie solara, ci doar cu un ulei usor de masline intravirgin( special pentru tratamente), de asemenea dupa ce vii de la plaja da-te cu o lotiune dupa plaja( pastraza bronzul mai bine in piele), iar la 2-3 ore( dupa baie) te poti da cu o lotiune autobronzanta( eu am folosit una de la Dove)! daca repeti acest ritual de 3-4 ori, vei fii foarte foarte bronzata:* succes!

| alexxa a răspuns:

Eu folosesc ulei de nuci...si chiar e bunbig grin

| soparlamica a răspuns:

Uleiul de masline nu are factor de protectie... Dar daca bronzatul mai rapid e mai important decat sanatatatea atunci stai linistita la plaja fara el ca e tot acelasi lucru.

| ladylove a răspuns:

Da, asa am auzit si eu. Uleiul de masline ajuta la un bronz rapid, frumos si uniform.

| sweetangeloana a răspuns:

Prietena mea s-a dat cu bere neagra si sustine ca e o solutie ok. Ca sa nu spun ca si-a pus si in par...rezultatul? Par cret si bronz perfecthappy:

| TFTB a răspuns:

Draga, uleiul de masline nu este bun, desi esti pe aproape, am fost la mare anul trecut cu verisoara si matusa mea, iar eu am ramas pe plaja fiindca vara-mea s-a dus dupa matusa mea...era cam prin august... mi-am dat cu ulei de morcovi sau nu stiu d ce, dar oricum era galben.intr-o jum. d ora, au venit ele si de atunci imi ziceau micutul african, pentru ca eram cea mai neagra fata de pe plaja, doresc sa ai succestonguetongue:*

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, de fiecare data cand vreau sa ma bronzez imi comand protectie solara de pe:
https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-protectie-solara-250

Alte răspunsuri