| dianalalala a întrebat:

Am avut parul deteriorat m-am tuns iar acum nu vreau sa se inspice la loc ( folosesc placa si nu-mi zice-ti sa ma las de ea ca nu o sa o fac - o foloesec doar de 2 ori pe saptamana ). Am auzit de masca cu placenta de la kallos si balsamul syoss repair. Care e mai bun?

Răspuns Câştigător
| A2895 a răspuns:

Mie nu prea imi place nimic din gama syoss. asa ca eu zic sa mergi pe kallos. De asemenea poti sa-ti iei un ser pentru varfuri despicate si sa il aplici dupa fiecare spalare. Nu uita de un spray pentru protectie de fiecare data cand folosesti uscatorul de par sau placa.

8 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Degeaba te dai cu tot felul de chestii pe par daca iti arzi parul cu placa. orice produs o sa folosesti nu o sa aiba efect...
si sa stii ca ``doar`` de 2 ori pe saptamana e prea mult si vei ramane fara par in cap...

| Kasia a răspuns:

Firma syoss nu e buna de nimic.
incearca sa folosesti o protectie impotriva caldurii atunci cand te indrepti.
recomand ceva un pic mai scump pentru ca e mai bun.de asemenea fa-ti niste masti in casa cu ulei de masline,ulei de ricin, lapte, oua, iaurt, cacao.aceste ingrediente sunt bune pentru par si il hranesc foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand masca placenta impreuna cu un sampon pentru timpul tau de par!
Masca nu trebuie aplicata la radacina:)
Este foarte buna masca:)
Iti recomand si un spray bun si ieftin pentru termoprotectie:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Este divin acest spray!
Plus ca nu ingrasa dar nici nu usuca parul:)
Costa 11 lei:) foloseste-l exact cum scrie acolo pe el:)
Eu il folosesc:x:)
Numai bine

| dianalalala explică (pentru anonim_4396):

Si eu folosesc serul acela de la gerovital happy

| adrykiba a răspuns:

Este bine sa folosesti un ulei de par inainte sa ti-l intinzi daca nu vrei sa renunti la placa, nu il protejeaza 100% dar mult mai bine decat fara.Eu folosesc uleiul si dupa baie in parul ud, iar daca il intind mai dau o tura in parul uscat.O masca pentru reparare odata pe saptamana nu strica.

| Rumi a răspuns:

Poate ca stii deja, dar daca folosesti sampoane care sa repara firul de par despicat s-ar putea sa-ti fi dat banii degeaba pe el. Deoarece firul de par este un organism mort. Te-ai intrebat vreodata oare de ce nu simti nimic cand il atingi? Asta deoarece cum am spus este un organism mort. Sampoanele in general actioneaza la radacina parului (matreata, miros, caderea parului, etc.) Asa-zisele "sampoane reparatoare" sau regeneratoare care spun ca vai doamne iti "reunesc" firul de par despicat, sunt pentru fete proaste si fitoase. Intr-adevar ele sunt bune pentru a da starlucire parului, a-l hrani, dar nu neaparat pentru a-l repara. Imi pare rau daca am jignit pe cineva, dar acesta este adevarul.

| miamia1 a răspuns:

De ce nu iti intinzi parul intr-un mod in care nu ti-l deterioreaza la fel de tare? http://www.youtube.com/watch?v=ZNTHRpTjJfY&feature=fvwrel vezi metoda asta; eu ma dau si cu niste spuma inainte de a-l usca, iar asta face parul sa ramana drept pentru mai mult timp (cam 2 zile), iar cand mi se onduleaza din nou ud peria si ma pieptan cate o suvita pe rand pana mi se intinde la loc. Iese foarte fain si nu imi mai ard parul cu placa.
Ideal ar fi sa folosesti masca de par o data la 10 zile, iar balsamul la celelalte spalari:).

| ch0c0latemix a răspuns:

Buna! si eu folosesc masca de la kallos si sunt chiar foarte multumita de rezultate, ei bine, diferenta este ca eu nu folosesc placa decat o data pe saptamana dar incearca si tu.lasa parul foarte matasos, usor de descurcat si stralucitor.bafta!