| giulya85 a întrebat:

Am dioptrie cu minus la ambii ochi.as dori sa stiu daca se poate face operatie cu laser si cat costa

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Si eu tot - am, depinde de dioptrie. Daca ai peste 2 poti sa faci operatie cu laser si te costa in jur de 1000 euro.

| CalinTM a răspuns (pentru eileen):

Eu am -0. 50 dioptrii, ochiul stand 160 grade, cel drept 45 grade.
Am descoperit astigmatismul acum o luna. Se mai poate corecta prin ochelari? In, 6 luni sa zicem?

3 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

In jur de 600 euro.

cristian
| cristian a răspuns:

Odata cu inaintarea in varsta miopia se corecteaza.
Daca dioptriile sunt mici poti folosi si ochelari de corectare a vederii care iti vor rezolva problema.
Orice interventie chirurgicala prezinta si cateva riscuri nu este garantata suta la suta.
Poti face exercitii pentru ochi tip yoga.