| ioana3432B a întrebat:

Am fost brunetă dar nu mi-a placut culoarea așa că m-am dus la salon unde tipa de acolo mi-a decolorat părul apoi m-am făcut șatenă. Problema e că încă din clasa a 9 eu aveam fire albe în cap. După ce mă vopsesc culoarea tine 2-3 săptămâni apoi firele albe apar din nou. Îmi cade și foarte mult par din cap, nu glumesc sau exagerez, de fiecare dată când mă pieptăn îmi cade excesiv de mult. Nu mai are volum și nici elasticitate și nu știu ce să fac în legătură cu firele albe și firele care cad. Help! Aștept orice sugestii. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| tusha a răspuns:

Te agiti prea mult pentru niste fire albe. Unele nu au par deloc. Bucura te ca ai par, si lasa natura sa vorbeasca

| zilog a răspuns:

Poate ca ai facut cancer de piele de la subastantele chimice pe care le-a folosit la salon
mergi la dermatolog

| EcceHomo a răspuns:

Probabil din cauză că ți l-ai traumatizat din fașă (înainte sa se fi format toate straturile). Cortexul a suferit. big grin
Nu te mai vopsi o perioadă, colorează-ți părul cu frunze de nuc, dacă tot e șaten, și folosește un șampon tratament.