| nustiucenumesapun123 a întrebat:

Am nevoie urgent de un raspuns. Deci am o problema mare in legatura cu parul. Am fost vopsita cu tincturi etc si la un moment dat peste tinctura albastra am dat cu vopsea albastra pentru a ramane permanent. Am devenit verde si de aproape un an incerc sa scap de culoare. Ideea e ca eu oarecum am ajuns la un blond prin mai multe straturi de vopsea dar la radacini am vreo 4 culori diferite. Intrebarea mea acum e daca B4color sau alte produse de scos pigmentul din par functioneaza si daca se vad rezultate si pe parul blond?

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

B4 e un decapant, e bun, scoate pigmentul. Fa-te cu el si daca nu iese verdele baga decolorant. Nu garantez ca vei mai avea un par decent in cap dupa asta dar daca vrei sa scapi neaparat de verde asta e solutia.
Si tu cand ai pus blond in cap nu ai pus strat de vopsea ci ti-ai decolorat parul (adica ai inlaturat orice fel de pigment, mai mult sau mai putin) deci parul odata facut blobd asa ramane pentru ca nu ai adaugat culoare, l-ai deschis, deci e gresita expresia "prin mai multe straturi de vopsea". Daca vrei sa scapi de verde cu B4 posibil sa mearga, dar sa scapi de blond cu B4 nici intr-un milion de ani. Daca vrei sa fii iar satena/bruneta sau ce erai inainte e de ajuns un simplu nuantator

| nustiucenumesapun123 explică (pentru Furnicuta000):

Nu am decolorat parul, parul meu natural e blond. Cat despre verde, el s-a dus doar am reflexii de verde pe un par blond. Imi poti spune daca ai folosit b4? Sau daca stii pe cineva pentru ca am vazut diverse pareri si nu stiu ce sa zic.

| acerr a răspuns:

Pfff saracul par! prima data fa cateva seri masca, da cu ulei de cocos macar... lasa l sa mai si respire!

| nustiucenumesapun123 explică (pentru acerr):

Spre norocul meu, nu e ars aproape deloc! arata decent pentru un par chinuit aproape un an laughing dar mersi de idei!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru nustiucenumesapun123):

Pai ziceam ca o sa se distruga daca mai bagi B4 sau decolorant in el.