| RozaCinni a întrebat:

Am o problema de cand ma stiu. In legatura cu corpul meu.Niciodata nu reusesc sa iau haine potrivite pentru corpul meu.Am umerii lati bust mare, si soldurile inguste. Si luna asta am o intalnire importanta si vreau sa arat bine. Vreau sa imi maschez partea de sus astfel incat sa echilibrez. vreau sa par slaba si inalta. ( am 54 de kg si 1.61 cm) Ce haine mi-ati recomanda? va rog nu dati site-uri. am cautat si nu mi-au fost de niciunfolos.
TT^TT

Răspuns Câştigător
| Kristinnaaa a răspuns:

Bună,

Probabil știi deja că ai o siluetă de tip măr. Poți vedea aici câteva recomandări pentru tipul tău de siluetă:
http://sanduirina.com/......e-silueta/

În general poți purta tunici și bluze lejere în zona taliei, pantaloni slim-cut, cu imprimeuri sau aplicații, fuste cu volum și rochii cu linii drepte.

De evitat sunt toate piese ce atrag atenția către talie, precum jeanșii cu talie înaltă, curelele și bluzele mult prea strâmte în zona abdomenului.

Sper să fi fost de ajutor. :)

2 răspunsuri:
| Osirius a răspuns:

De-aia s-au inventat haine la comanda. Te duci, te masoara in toate partile si iti face ce haina vrei tu.

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Pai, stiu doar ce rochii ai putea sa porti. Iti trebuie o rochita mai incarcata in partea inferioara pentru a balansa cele doua parti. Incearca sa eviti rochitele cu bretele pentru ca iti expun umerii si iti vor scoate si mai mult in evidenta faptul ca esti mai mare in partea de sus. http://magazineonlinehaine.net/......01stk.html Ceva in genul asta.