| A_7153 a întrebat:

Am o rochita verde pentru banchet cu ce culori sa ma machiez?:d
fundita la primul care imi zice
am azi banchetu la ora 4 :-s
mai am 2 ore si plec si nu stiu cum sa ma machiez
:]

Răspuns Câştigător
| EduardGa a răspuns:

Nu sunt specialist in make up, insa iti dau un sfat: nu te machia cu verde daca rochia este de culoarea aceasta. Ai sa dai impresia de monotonietate si de lipsa de imaginatie, si cu siguranta nu iti doresti asa ceva. Movul sau rozul inchis se potriveste foarte bine cu verdele, dand impresia de prospetime, de caldura, daca tocmai a navalit vara peste noi. Daca folosesti fond de ten, nu te da foarte mult, pentru ca ai sa il simti foarte urat pe fata, dupa doar cateva ore. Mai ales daca ai sa transpiri, dupa dans. Iti poti face de asemenea smokey eyes: acest stil de make up, niciodata nu va da gres. Este greu de realizat, insa merita sa dai banii unui salon de make up, pentru ca doar o data e banchetul... Mult succes! Si...have fun! happy

11 răspunsuri:
| apaplata_7449 a răspuns:

Uite ea na folosit neaparat verde la ochi http://images.teamsugar.com/files/usr/0/88/Rihanna_J%20Sci_12678210_600.jpg

te poti face putin cu creion si rimel si fardu de ploape poate sa fie si de culoare maro sau gri;))

| dulcik a răspuns:

Cu verde

| Bii26 a răspuns:

Bună.
Dacă ai o rochiţă verde cel mai bine este să te asortezi.Machiază-te cu un verde mai pal. Îţi va sta super.
Să te distrezi la banchet. Numai bine! Pa, pa!

| Mara_4803 a răspuns:

Cu ruj roz inchis, pe pleoape cu mov deschis si verde iar pe obraji cu rouliu.

| babyblue a răspuns:

Daca rochia e verde, machiaza-te cu verde... iar daca nu iti place, da o culoare ca a pielii(e foarte natural si se poarta)... sper ca te-am putut ajuta.
http://www.totulpentrufemei.ro/imagini/247baza%20de%20machiaj.jpg

| squib a răspuns:

Uhm depinde si de ce culoare au ochii si parul tau, dar merge un machiaj simplu, adica un tus sau creion la baza genelor plus rimel, sau daca vrei ceva mai indraznet incearca un machiaj cu verde, turcoaz nuante de verde si albastru in stilul smokey eyesbig grinplus rimel, nu se poa farahee hee

| A_7153 explică:

Pai am ochi albastri si parul il am blond :d