| cristinuca05 a întrebat:

Am si eu o intrebare.am maine balul bobocilor. ce coafiura sa imi fac? niste idei va rog? as vrea sa mi-l TAPEZ si sa mi-l dau peste cap. dar nu stiu exact cum sa il tapez...stiu ca trebuie sa il tapez cu pieptatu si apoi sa il dau cu fixativ nu? oricum cine stie mai exact.as vrea pasii pe care ii pot urma ca sa imi iasa un PAR TAPAT SUPER.PLZZ ajutati-ma .mersi

2 răspunsuri:
| Ursulet a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=pwpVsHL52cU&feature=channel, cauta aici vei gasi coafuri frumoase.

| Ursulet a răspuns:

Tapatul este foarte important pentru reusita unei coafuri. Iei suvita de par o piepteni bine si o tii intre degete intinsa bine, cu pieptanul tapezi de sus in jos suvita o dai cu putin fixativ. Dupa aranjezi parul cu mana nu il pieptani, decat pe deasupra il perii. Sper ca intelegi ceva din ce am spus. Este mai simplu sa practic decat sa descriu.bee